Як знизити тиск у домашніх умовах

Якщо у вас постійно високий тиск, то контролювати свій стан здоров’я потрібно за допомогою лікаря. Вплинути на рівень АТ також можна за допомогою домашніх засобів і змін способу життя. Така нормалізація тиску корисна всім, навіть людям, які мають діагностовані проблеми з серцем.

Киньте палити

Щоб нормалізувати тиск, насамперед потрібно позбутися шкідливої звички – куріння. Тютюновий дим негативно впливає на стан судин, руйнує судинні стінки та сприяє утворенню тромбів. Курці можуть відчувати біль у серці, який сигналізує про підвищений ризик інфаркту. Відмова від куріння – необхідна умова для нормалізації тиску.

Виконуйте фізичні вправи

Щоб знизити тиск, потрібно регулярно рухатися. Без фізичних навантажень правильна робота серця неможлива. Тому важливо обрати відповідну активність і щодня ходити, займатися йогою, плаванням, фітнесом – тим видом спорту, який підходить саме вам за рівнем підготовки і станом здоров’я. Наприклад, дихальні вправи підходять більшості людей і вважаються ефективними для зниження тиску. Якщо є сумніви, краще порадитися з лікарем.

Харчуйтесь правильно

Неправильне харчування – один із основних факторів ризику серцево-судинних захворювань. Тому важливо знизити споживання трансжирів, доданого цукру і солі, щоб зберегти здоров’я судин і серця, знизити тиск, зменшити ризик гіпертензії. Споживайте більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, а також риби, у складі якої є ненасичені жирні кислоти. Приймайте Панангін для серця, щоб отримати магній і калій, якщо їх бракує в раціоні.

Підтримуйте здорову вагу

Здорове харчування не тільки сприяє здоров’ю серця, а й допомагає підтримувати оптимальну вагу. Зайва вага – це підвищене навантаження на серце, тому важливо знати свій ІМТ і підтримувати його в межах норми. Навіть незначна втрата ваги може позитивно вплинути на здоров’я і допомогти нормалізувати тиск.

Контролюйте стрес

Від стресу найчастіше починається аритмія і підвищується тиск, оскільки стрес пов’язаний зі зміною рівня гормонів. В деяких випадках для зниження стресу потрібні заспокійливі, а іноді корисно прийняти теплу ванну, послухати музику, прогулятися на природі, випити трав’яного чаю. Намагайтесь уникати конфліктних ситуацій і обмежте контакти, які викликають стрес.

Якщо зміни способу життя та відмова від шкідливих звичок не допомагають вирішити проблему, зверніться до лікаря. Комплексний підхід завжди ефективніший, тому ви можете не тільки вести здоровий спосіб життя, а й купити Панангін в аптеках, щоб підтримати роботу серця.

Корисні поради