ТОП-3 корисних поради для здоров’я судин і серця

Щоб підтримати здоров’я судин і серця, можна зробити багато кроків. Якщо ви не знаєте з чого почати, почніть із трьох важливих змін, які лікарі радять зробити першочергово.

Киньте палити

Перш за все потрібно позбутися шкідливих звичок, насамперед куріння. Тютюновий дим негативно впливає на стан судин, оскільки пошкоджує судинну стінку і сприяє налипанню на неї елементів крові. Через це судини звужуються, циркуляція крові погіршується, органи не отримують необхідного живлення. Усе це підвищує ризики серцево-судинних захворювань, зокрема через утворення тромбів.

Спочатку зміни в роботі серця важко помітити, але згодом вони дають про себе знати. Біль, задишка, аритмія можуть сигналізувати про серйозні проблеми. Але профілактика завжди краща за лікування, тому найкраще кинути палити і почати приймати вітаміни для серця.

Притримуйтесь здорової дієти

Здорова дієта передбачає збалансоване споживання білків, жирів та вуглеводів, а також вітамінів та мінералів. Тобто це не означає, що потрібно їсти тільки овочі. В раціоні обов’язково має бути риба, птиця, цільнозернові продукти, горіхи, а також фрукти і овочі. Саме з такого харчування можна отримати елементи, які підтримують здорове серце і судини.

Зверніть увагу на склад продуктів, які споживаєте. Додайте в меню продукти з магнієм та з’ясуйте, в яких продуктах є калій. Ці два елементи мають особливе значення для роботи серця. Вони покращують метаболізм міокарда і знижують ризик захворювань серцево-судинної системи. Щоб підтримувати баланс калію та магнію, також можна приймати Панангін для серця за рекомендацією лікаря.

Крім того, важливо зменшити споживання оброблених продуктів – ковбасних виробів, випічки, консерів тощо. Ці продукти містять багато солі та цукру, шкідливих для серця та судин. Уникайте трансжирів і їжі з «гідрогенізованими» або «частково гідрогенізованими» інгредієнтами. Зменшення споживання солі та трансжирів покращує контроль кров’яного тиску та зменшує ризик гіпертонії.

Рухайтесь більше

Фізична активність – важлива умова для здоров’я серця та судин. Якщо ви приймаєте препарати калію для серця, це не завадить заняттям спортом. Не обов’язково займатися спортом професійно чи відвідувати спортзал. Достатньо більше рухатися в житті – більше ходити, підійматися сходами, робити зарядку. Також можна займатися йогою, пілатесом, їздити на велосипеді. Корисними будуть заняття плаванням.

Якщо є хронічні захворювання або травми, варто проконсультуватися з лікарем. Він зможе рекомендувати оптимальний варіант, який принесе користь і не нашкодить серцю. Також важливо розповісти, які препарати ви вже приймаєте, щоб врахувати це у призначеннях. Якщо ви приймаєте калій в таблетках або магній для організму, також повідомте про це лікарю.

Щоб подбати про здоров’я серця, важливо максимально відмовитися від шкідливих звичок, зокрема куріння, харчуватися збалансовано та не забувати про фізичну активність. Ці поради допоможуть знизити ризик серцево-судинних захворювань, підтримати нормальну роботу серця та покращити самопочуття.

Корисні поради