Симптоми дефіциту магнію

Дефіцит магнію, також відомий як гіпомагніємія, є проблемою здоров’я, яка часто залишається поза увагою. Симптоми низького рівня магнію можуть бути різними. Вони можуть бути як фізичними, так і психічними. Деякі з них пов’язані з серйозним ризиком для здоров’я і потребують негайної реакції.

Симптоми недостатнього магнію

Прояви гіпомагніємії можуть бути різними. Від цього мікроелементу залежить правильна робота серця та м’язів, а також ментальне здоров’я. Серед найбільш розповсюджених симптомів:

 • Проблеми з серцем.
  Найчастіше це проявляється болями у серці та аритмією. У найважчих випадках аритмія може збільшити ризик інсульту або серцевої недостатності.
 • Гіпертонія.
  Дефіцит магнію може підвищити артеріальний тиск, що є серйозним фактором ризику серцевих захворювань.
 • М’язові посмикування і судоми.
  Судоми у м’язах викликані більшим надходженням кальцію в нервові клітини, що перезбуджує або гіперстимулює м’язові нерви.
 • Втома і м’язова слабкість.
  Низький рівень магнію впливає на численні процеси в організмі, включаючи передачу нервових сигналів і рівень калію в м’язових клітинах, що, відповідно, може викликати втому та слабкість.
 • Розлади психічного здоров’я.
  Одним із прикладів є апатія, яка характеризується психічним заціпенінням або відсутністю емоцій. Низький рівень магнію також може підвищити ризик стресу, депресії та тривоги.

З нестачею магнію стикаються люди з астмою. Проте дефіцит магнію не є фактором ризику для розвитку астми. Лікарі також можуть запідозрити гіпомагніємію, якщо у людини низький рівень кальцію та калію в крові, оскільки ці мінерали взаємодіють.

Як підтримувати оптимальний рівень магнію?

У випадках важкої гіпомагніємії препарати вводять внутрішньовенно. Якщо рівень магнію нижчий за норму, але не викликає яскравих симптомів, лікарі можуть призначити магнію аспарагінат для усунення проблеми. Панангін в таблетках — надійне джерело важливого мікроелементу, тому препарат часто фігурує в призначеннях кардіологів та терапевтів.

Найкращий варіант лікування — купити Панангін та додати до дієти багаті магнієм продукти. Задовольнити потребу організму в магнії допоможе комбінація препарату з горіхами, насінням, зеленими овочами, цільнозерновими продуктами.

Корисні поради