Симптоми дефіциту калію
23 Квітня 2024
Низький рівень калію в організмі називають гіпокаліємією. Це означає, що клітинам бракує життєво важливого мінералу, який регулює артеріальний тиск, підтримує баланс рідини, захищає від остеопорозу та появи каменів у нирках. Про дефіцит калію можна дізнатися з відповідного аналізу крові, а також за певними симптомами.
Симптоми недостатнього калію
При незначній нестачі калію може не бути жодних симптомів. Якщо ж рівень мікроелементу в організмі сильно знижується, це може проявитися по-різному:
- Загальна слабкість і втома.
Слабкість і втома часто є першими ознаками дефіциту калію з кількох причин. По-перше, калій допомагає регулювати скорочення м’язів. Коли рівень калію в крові низький, м’язи скорочуються слабше. По-друге, дефіцит цього мінералу може вплинути на те, як організм використовує поживні речовини. - М’язова слабкість, судоми.
У скелетних м’язах калій допомагає передавати сигнали мозку, щоб стимулювати скорочення. Низький рівень калію може вплинути на мозок так, що ці сигнали не будуть передаватися ефективно. У випадках критичної нестачі мікроелементу може проявитися м’язовий параліч. - Серцеві проблеми.
Калій відіграє важливу роль у підтримці здорових скорочень серцевого м’яза. Низький рівень калію в крові може призвести до аномальних серцевих ритмів, відомих як серцева аритмія, а також до зниження серцевих скорочень, тобто брадикардії. - Парестезія (поколювання та оніміння).
Калій важливий для здорової роботи нервів. Низький рівень калію може послабити нервові сигнали і призвести до поколювання та оніміння рук, ніг. - Розлади травлення.
Калій допомагає передавати сигнали від вашого мозку до м’язів, розташованих у травній системі, відомих як гладка мускулатура. При низькому рівні калію скорочення в травній системі можуть стати слабшими та сповільнити рух їжі. Це може спричинити такі проблеми, як здуття живота та запор. - Труднощі дихання.
Коли рівень калію в крові дуже низький, легені можуть не розширюватися та не скорочуватися належним чином, що призводить до задишки.
У більшості випадків гіпокаліємію необхідно лікувати медикаментозно. Виправити ситуацію допомагає калію аспарагінат. Тому для компенсації іонів калію терапевт, кардіолог або інший спеціаліст може призначити Панангін. Курс лікування допомагає підтримувати оптимальний рівень мікроелементу, знизити ризик захворювань та покращити самопочуття.