Роль калію в організмі

Калій — важливий мінерал, необхідний кожній клітині організму. Цей мікроелемент впливає на роботу мозку, нервів, нирок, серця та інших м’язів. Отримати калій для серця і м’язів можна зі звичайних продуктів харчування або придбати Панангін в аптеці.

Функції калію в організмі

Калій в організмі виконує декілька важливих функцій. Він допомагає організму регулювати рідину, надсилати нервові сигнали та регулювати скорочення м’язів. Приблизно 98% калію в організмі міститься в клітинах. З них 80% міститься в м’язових клітинах, а інші 20% – у кістках, печінці та еритроцитах.

Калій є електролітом. У воді електроліт розчиняється на позитивні або негативні іони, які мають здатність проводити електрику. Іони калію, джерелом яких є калію аспарагінат, несуть позитивний заряд. Організм використовує цю енергію, щоб підтримувати баланс рідини, надсилати нервові сигнали, скорочувати м’язи. Зміни кількості електролітів можуть призвести до серйозних і різноманітних порушень.

Переваги калію для здоров’я

Споживання продуктів, що містять калій, дає багато переваг для здоров’я. Зокрема:

 • Регулювання артеріального тиску.
  Дієта, багата калієм, може знизити артеріальний тиск, допомагаючи організму виводити надлишок натрію. Оскільки підвищений артеріальний тиск підвищує ризик серцево-судинних захворювань, то Панангін в таблетках допомагає знизити вірогідність інфаркту, інсульту та інших порушень.
 • Захист від остеопорозу.
  Це захворювання пов’язане з порожнистими, крихкими кістками, що викликано дефіцитом кальцію. Калій допомагає зменшити кількість кальцію, яку виводить організм, підтримує здоров’я та щільність кісткової тканини.
 • Профілактика каменів у нирках.
  Камені в нирках — це згустки, до складу яких входить кальцій. Дослідження показали, що калій допомагає регулювати рівень кальцію і запобігти появі каменів.
 • Зменшує надлишок рідини в організмі.
  Дослідження показують, що споживання калію в таблетках може допомогти зменшити затримку води за рахунок збільшення утворення сечі та зниження рівня натрію.

Багата калієм дієта може знизити артеріальний тиск і затримку води, захистити від інсульту, допомагає запобігти остеопорозу та утворенню каменів у нирках. Ці переваги також можна отримати, якщо купити калій в аптеці та приймати препарат згідно з інструкцією та коментарями лікаря.

Корисні поради