Гіпертонічний криз: що робити?

При появі головного болю, нудоти, задишки, болю в грудях слід відразу ж виміряти артеріальний тиск. Значення вище 180/100 мм. рт. ст. свідчать про те, що трапився гіпертонічний криз, який небезпечний ускладненнями. Термінові заходи — обов’язкові.

Допомога при гіпертонічному кризі — основні дії

  • відмовтеся від будь-якої фізичного навантаження;
  • сядьте або ляжте, але голова повинна бути піднята;
  • прийміть препарати, рекомендовані лікарем на такий випадок;
  • вимірюйте тиск, фіксуючи значення (кожні 20-30 хвилин).

Завдання — добитися поступової нормалізації тиску. Через годину він не повинен бути високим. Прийом ліків повторюють, якщо показники все ще не близькі до звичних.

Перша допомога при гіпертонічному кризі передбачає прийом нітрогліцерину, якщо є болі за грудиною. Вони повинні припинитися протягом пів години. Інакше висока ймовірність інфаркту міокарда. В такому випадку викликайте бригаду швидкої допомоги.

Рекомендується знизити нервове збудження за допомогою настоянки валеріани, валокордин або корвалолу. Дані препарати — це ще й перша допомога при гіпертонії. Стреси і емоційне напруження підвищують ризик кризу.

При різкому підвищенні тиску такі препарати, як но-шпа, дибазол, спазмолгон і інші спазмолітики приймати не можна. Стане лише гірше.

Плавне зниження тиску особливо актуальне для людей похилого віку. При появі слабкості, нудоти, запаморочення потрібно запобігти інсульту, при якому порушується кровообіг головного мозку.

Подальша терапія після кризу

Перша допомога при артеріальній гіпертензії в разі кризу повинна надаватися вже медичними працівниками, якщо тиск не знижений після самостійно вжитих заходів. Перебої в роботі серця, неврологічні порушення повинні насторожити близьких пацієнта.

Коли вам вдалося впоратися з гострим станом, обов’язково зверніться до лікаря для вироблення тактики лікування. Препарат «Панангін» належить до профілактичних засобів, що запобігає виникненню стрибків тиску завдяки дії калію і магнію. За допомогою цього засобу вам вдасться уникнути таких серйозних наслідків гіпертонічного кризу, як інфаркт або інсульт.

панангiн цена

Препарат Панангін

  • Містить калій та магній
  • Покращує обмін речовин у серцевому м’язі
  • Запобігає порушенню серцевого ритму
  • Запобігає передчасному старінню і зношуванню серцевого м’язу
  • Знижує ризик розвитку атеросклерозу, гіпертонії, аритмії, ІХС та порушень обміну речовин у серцевому м’язі

Корисні поради