10 порад для підтримки серця
23 Травня 2024
Серце – найважливіший м’яз, який цілодобово перекачує кров до всіх органів. Якщо серце не отримує належної підтримки, можуть виникнути численні проблеми, які не тільки заважають комфортно жити, а й загрожують життю. Тому профілактика серцевих захворювань має важливе значення.
Що потрібно для підтримки серця?
Щоб серцево-судинна система продовжувала функціонувати чітко та без збою, важливо уникати деяких ризиків і не забувати про поживні речовини. Лікарі дають декілька простих порад для підтримки здоров’я серця та судин.
Здорове харчування
Щодня організм має отримувати необхідні поживні речовини. Білки, жири, вуглеводи мають поступати з їжею у відповідній пропорції. Тому здоровий раціон має складатися здебільшого з:
- фруктів
- овочів
- цільнозернових продуктів
- нежирних молочних продуктів
- птиці
- риби
- горіхів.
Ці продукти багаті білками, клітковиною, важливими макро- та мікроелементами. Вони також містять корисні жири, зокрема ненасичені жирні кислоти, які мають особливий вплив на здоров’я серця.
Дотримання корисної для серця дієти може допомогти знизити рівень холестерину, а також позбутися зайвої ваги.
Підтримуйте здорову вагу
Надмірна вага – це надмірне навантаження на серце. Тому важливо підтримувати вагу в здорових межах. Якщо у вас надмірна вага, навіть невелика втрата ваги (наприклад, втрата 5% ваги тіла) може покращити артеріальний тиск.
Щоб дізнатися, яка вага є для вас оптимальною, порахуйте індекс маси тіла (ІМТ) за формулою:
ІМТ=m:h2, тобто ІМТ = вага (кг): (зріст (м)) в квадраті.
Значення від 18.5 до 24.9 вважається нормою. Індекс вище за 24.9 свідчить про надмірну вагу.
Обмеження солі та цукру
Продукти з високим вмістом солі і цукром варто обмежити, оскільки це негативно впливає на стан судин та їхню еластичність. Крім того, велика кількість солі підвищує ризик розвитку гіпертонії, а для людей з гіпертонією додає ризик інфаркту міокарда та інсульту.
Рекомендується обмежити споживання солі до 2300 мг на день і 1500 мг на день для тих, хто має високий артеріальний тиск.
Менше обробленої їжі
Оброблена їжа – м’ясо, ковбаса, випічка, цукерки – містить багато солі, цукру і трансжирів. Дуже часто склад цих продуктів залишається поза увагою, а велика кількість шкідливих речовин потрапляє до організму. Це сприяє підвищенню артеріального тиску, рівня холестерину, відповідно підвищує ризик гіпертонії, інфаркту, інсульту тощо.
Більше активності, руху
Помірна фізична активність – найкращий кардіопротектор. Достатньо 30 хвилин активності на день, щоб підтримати серце. Це може бути ходьба, плавання, біг, їзда на велосипеді, пілатес або йога – те, що підходить вам за рівнем підготовки та станом здоров’я.
Перш ніж почати більш інтенсивні заняття, краще проконсультуватися з лікарем. Особливо у тих випадках, якщо ви приймаєте таблетки для серця або маєте інші проблеми зі здоров’ям.
Уникайте куріння та тютюнового диму
Куріння шкодить серцево-судинній системі, незалежно від того, як часто ви палите. Це головний фактор ризику серцево-судинних захворювань. Крім того, шкодить і пасивне куріння. Тому в будь-якому разі варто кинути курити, щоб знизити ризик інфаркту, інсульту та інших проблем. А також варто уникати тютюнового диму, який може пошкодити серце.
Обмежте споживання алкоголю
Споживання алкоголю також варто обмежити, щоб підтримати здоров’я серця. Жінкам рекомендують вживати не більше половини одно напою на день (приблизно пів склянки), а чоловікам – не більше двох напоїв (приблизно один келих). Вважається, що з такою кількістю алкоголю організм може впоратися без наслідків. Однак і повне виключення алкогольних напоїв корисне для організму.
Керуйте стресом
Хронічний стрес має великий вплив на роботу серця і підвищує тиск. Намагайтесь уникати стресових ситуацій, а головне – знайдіть способи розслаблення і контролюйте вплив стресу. Неможливо уникнути хвилювання, але можна бути готовим допомогти своєму організму впоратися з ним. Спорт, регулярний сон, прогулянки і спілкування з друзями, які підтримують, допомагають відновити ресурси. Корисною також буде робота з психотерапевтом, якщо власними силами контролювати стрес не вдається.
Відвідуйте лікаря
Щоб контролювати стан серця і судин, найкраще регулярно відвідувати лікаря. Вчасна діагностика допомагає уникнути багатьох проблем, а раннє лікування часто рятує життя. Лікар допоможе знайти відповідні способи профілактики серцево-судинних захворювань, порадить препарат для серця або корисні добавки, скерує вас до здорового способу життя.
Приймайте ліки за розкладом
Якщо ви приймаєте Панангін в таблетках або інші препарати, обов’язково дотримуйтесь інструкції та рекомендацій лікаря. Не пропускайте прийом, навіть якщо почуваєтеся добре. Це стосується не тільки препаратів для серця, а усіх ліків. Важливо підтримувати здоров’я всього організму, щоб полегшити навантаження на серце, знизити ризик серцево-судинних захворювань.
Щоб забезпечити серце важливими для роботи речовинами, калієм і магнієм, варто купити Панангін і регулярно приймати таблетки.