Причини інсульту у молодих

Раніше, зі словом “інсульт” асоціювалися люди похилого віку, але, на жаль, інсульт помолодшав і все частіше трапляється у людей до 60 років, але що там говорити, раніше 40 і навіть 20- 30 років, і мова йде про молодих та працездатних людей.

Інсульт, простими словами, порушення мозкового кровообігу, коли стінка судини розривається або перекривається просвіт судини в головному мозку.

У молодих людей буває ішемічний та геморагічний інсульт.

Як відрізнити?

Ішемічний – буває, коли закупорюється судина та порушується, припиняється кровотік по судинах, які живлять головний мозок, при цьому виникає нестача кисню і нервові клітини гинуть, гинуть безповоротно. Закупорка судни виникає через тромб, атеросклеротичні бляшки. Тромб може бути сформований, коли в крові низький вміст протизгортальних компонентів або збільшення кількості речовин, що сприяють коагуляції крові.

Геморагічний – крововилив у мозок або під оболонкою мозку внаслідок розриву судини. У молодому віці геморагічний інсульт відбувається частіше.

Давайте поговоримо сьогодні про причини інсульту у людей молодого віку, якась одна причина інсульту не існує, існує низка факторів ризику, які можуть призвести до інсульту в молодих людей.

– Спадковість, генетична схильність, особливо актуальна, якщо близькі родичі мали інсульт.

– Малорухомий стиль життя, в сучасному світі люди багато часу проводять сидячи перед комп’ютером, у задушливому приміщенні.

– Надмірна вага тіла та ожиріння, знову ж таки, замість повноцінного обіду, часто перекуски, фаст-фуд, споживання великої кількості жирної їжі, що призводить до розвитку надлишкової маси тіла, ожиріння.

– Недостатнє споживання рідини, найчастіше звичайна вода протягом дня замінюється кавою, чаєм, солодкими напоями.

– Стреси, “нервова” робота.

– Хронічна відсутність повноцінного сну.

– Куріння, зловживання алкоголем, кофеїновмісними напоями.

– Хронічні захворювання: артеріальна гіпертензія, атеросклероз, порушення серцевих ритму, аритмія.

Цікавий факт, що літні люди легше переносять підвищення артеріального тиску і готові до цього, на відміну від них, люди молодого віку нічого не знають про це і погане самопочуття та підвищення артеріального тиску «списують» на втому.

Які причини геморагічного інсульту у молодих?

Важливий момент – вроджені зміни судинної стінки, коли виникає “виступ” – аневризма – це своєрідне “слабке місце” і з впливом певних чинників відбувається розрив судини в місці аневризми. Різновид вроджених змін судин – артеріо-венозні мальформації, коли формується клубок найменших судин, в якому структура порушена, стінки цих судин звивисті та тонкі, і знову ж таки, під впливом певних факторів, наприклад при гіпертонічному кризі відбувається розрив судин і виникає крововилив.

Все було б просто, якщо б не було так складно. Люди не знають про наявність вад формування судин у себе, немає симптомів, ця проблема не турбує і люди не звертаються до лікарів, тому інсульт у молодому віці – “неприємний сюрприз”.

Артеріальна гіпертензія, тобто стійке збільшення артеріального тиску, вище 140/90 мм.рт.ст. На жаль, це захворювання також було помолодшало. Стінки судин не витримують високий тиск, виникає «розрив» і крововилив.

Які причини ішемічного інсульту в молодому віці?

Причини завжди пов’язані з погіршенням, зменшенням кровопостачання мозку:

Атеросклероз, захворювання, при якому виникають холестеринові бляшки у стінці судин, вони звужують просвіт і перешкоджають кровообігу, а з часом можуть перекрити просвіт судини повністю.

Розлади згортання крові (в результаті певних станів або захворювань, кров дуже густа і це ризик утворення тромбів).

Прийом деяких лікарських засобів (наприклад, контрацептивів, що містять естроген, який збільшує згортання крові, може сприяти формуванню тромбу і викликати розвиток ішемічного інсульту у молодому віці).

Відомий факт, що жінки мають більший ризик розвитку ішемічного інсульту.

Звучить, поготьтеся, дуже дивно, і здається, що інсульт у молодих людей зустрічаються дуже рідко, але, на жаль, це не зовсім так.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість інсультів у людей молодого віку постійно зростає, щорічно у світі близько 13 мільйонів людей різного віку переносять інсульт, близько 5,5 млн. людей помирають.

Як зменшити ймовірність інсульту в людей молодого віку?

– якщо виникають епізоди головного болю, шум у вухах, відчуття пульсації в голові, слід насторожитися та звернутися до лікаря,

– контролювати цифри артеріального тиску, принаймні один раз на рік і навіть коли однократно збільшився тиск, зверніться до лікаря, оскільки легше профілактувати, ніж лікувати,

– перегляньте раціон харчування, споживайте менше солі, харчування має бути збалансованим, різноманітним, повноцінним,

– щоденна фізична активність,

– відмова від шкідливих звичок.

Поради, як визнати інсульт у молодому віці:

– порушення координації,

– оніміння обличчя і кінцівок,

– раптова, різке погіршення зору,

– запаморочення, сильний головний біль,

– порушення мови, втрата здатності чітко говорити,

– втрата навичок читання та письма,

– зменшення чутливості.

Є 5 кроків, щоб швидко діагностувати інсульт у молодих людей – це те, що кожен з нас повинен знати.

1 Попросіть людину підняти руки і тримати їх (не зможе це зробити, оскільки існує раптова слабкість, оніміння кінцівок, обличчя, тіла).

2 Запаморочення, втрата рівноваги, порушення координації.

3 Попросіть людину, сказати просте речення (є порушення мови, слова плутають, мова повільна, нагадуючи “мову п’яної людини”).

4 Запитайте показувати язик (кінчик язика відхиляється в бік).

5 Попросіть людину посміхнутися. (Проблеми виникають з виразами обличчя, посмішка виглядає викривленою).

Піклуйтеся про серце і судини заздалегідь. Необхідно забезпечити серце магнієм та калієм, це найважливіші мінерали, які впливають на роботу серця, необхідні для нормальної роботи судин, капілярів, м’язів тощо. Препарат ПАНАНГІН допоможе відновити дефіцит “серцевих” мікроелементів. Панангін містить калій та магній, у активній формі, що сприяє швидкому всмоктуванню та засвоєнню. Панангін живить і зміцнює серцевий м’яз, нормалізує метаболічні процеси в міокарді, покращує роботу серця, запобігає передчасному старінню та зношування міокарда.

Дозування та курс лікування підбирає лікар.

Корисні поради

  • Підвищений тиск – основні причини та як лікувати
    Читати далі
  • Порушення серцевого ритму: як вчасно розпізнати недугу?
    Читати далі
  • Нормальний артеріальний тиск від народження до старості
    Читати далі