Магічний елемент

Понад 300 хімічних реакцій, необхідних для життєдіяльності людського організму, без нього просто неможливі: серце збивається з ритму, тиск стрибає, болить голова, виникають проблеми з передачею нервових імпульсів. Недаремно його називають «антистресовим елементом».Вгадали, про що піде мова? Про магній
ЗГОРІВ НА РОБОТІЯк засвідчили дослідження, 82% працюючих українців стом¬люються після робочого дня. Троє працівників із п’яти не просто стомлюються, а почуваються вкрай виснаженими. До того ж май¬же 70% осіб вважають, що рівень стресу відчутно зріс за остан¬ній рік. До речі, у стресових ситуаціях під час викиду адреналіну у кров ми втрачаємо чимало магнію. А втрачаючи магній, стаємо більш чутливими до факторів стресу. Отже, коло замикається: наш магній «згорає» на роботі разом із нами. Цікаво, чи багато з нас, потерпаючи від перенавантажень і стресів, замислюються над тим, до чого призводять ці втрати?МИ ЙОГО ПОТРЕБУЄМО!Проявами нестачі магнію в організмі є поганий настрій, дратівливість, тривожність, безсоння, відчуття постійної вто¬ми, головний біль, збої в роботі серця, підвищення тиску, су¬доми м’язів, погіршення імунітету. Людина підозрює, що в неї виникла якась страшна хвороба, а це ще більше турбує та нер¬вує. Дефіцит магнію поступово збільшується й насправді запускає механізми розвитку захворювання: прискорюється процес старіння організму, зростає ризик виникнення інфарк¬тів та інсультів… Доведено, що в гострий період   інфаркту у 95% хворих фіксується нестача / Др магнію. Трапляється, як у дитячому віршику: «Не стало цвяха, то підкова пропала, не ста¬ло підкови, коня змарнували.».Маленьким «цвяшкам» магнію всюди , знайшлося місце в нашому тілі. Цей елемент скрізь працює та тримає рівновагу. Разом із фосфором і кальцієм він зміц¬нює кісткову тканину. Втрати магнію прискорюють розвиток остеопорозу.

Магній бере участь у синтезі білків та жирів, енергетичному обміні, транспорті різноманітних речовин

Магній бере участь у синтезі білків і жирів, енергетич¬ному обміні, транспорті різноманітних речовин. Він не¬обхідний для роботи серця, допомагає очистити організм від токсинів, нормалізує роботу м’язів, знижує рівень холестерину у крові. До речі, Ганс Сельє, визначний ка¬надський ендокринолог, засновник вчення про стрес, ще в 1958 році довів, що магній запобігає розвитку атеро¬склерозу.ВТРАЧАЄМО Й ВТРАЧАЄМО…Здавалося б, магній міститься в багатьох харчових про¬дуктах, отже, поповнювати його запаси в організмі має бути легко. Але в той же час дефіцит цього елемента спостері¬гається у 16-42% людей. Чому ж у нас виникають проблеми з компенсацією магнію з харчуванням?На жаль, жоден гамбургер і картопля фрі з магнієм нам не допоможуть. При сучасному швидкому харчуванні його рівень в організмі ще більше знижується. У переліку причин втрати цього елемента — зловживання кавою, алкоголем, сіллю, цукром, солодкими газованими на¬поями. А чи багато хто з нас щоденно ласує свіжим шпинатом і морською капустою? Хоча варто було б! Згідно з результатами проведеного Каролінським інститутом міжнародного дослідження, в якому взяли участь 25 тис. осіб, кожні додаткові 100 мг магнію на день, отримані організмом із їжею (зі свіжих зелених овочів, горіхів і бо¬бових), знижують ризик розвитку інсультів на 9%. Багато магнію і в цільному зерні, та, на жаль, із нього він зникає завдяки сучасним методам виробництва рафінованих продуктів. При виготовленні білого борошна з пшениці втрачається 78%, із кукурудзи — 56% магнію. Очищене зерно гречки позбавляється 79%, вівсяні пластівці — 70% цього елемента. Консервована кукурудза втрачає 60%, квасоля — 56%, горошок — 43% магнію. Навіть коли ми чистимо картоплю, у лушпайках залишається 35% цього елемента. Не кажучи вже про цукор: у звичному білосніжному цукорочку магнію міститься у 200 разів менше, ніж у темній патоці. Надлишок в їжі жиру та кальцію заважає засвоєнню антистресового елемента. А що ж допомагає? Запам’ятайте: магній краще засвоюється, якщо потрапляє до організму разом із калієм. До речі, саме ця пара забезпечуєпроведення серцевого імпульсу.Отже, дбаючи про власне здоров’я, треба потурбуватися про забезпечення організму магнієм і калієм у достатній кількості. І нехай, попри всі робочі хви¬лювання, ваше серце буде під захистом!